Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
1, 5 Adana TÜBİTAK Yarışmalarında Ödül Aldı

1, 5 Adana TÜBİTAK Yarışmalarında Ödül Aldı

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Puanlanmadı)
Loading...

1,5 Adana TÜBİTAK Yarışlarında Ödül Aldı

Teknoloji alanında dünya devleri ile yarışan ülkemiz, özellikle üniversiteli öğrenciler tarafından teknoloji alanında birçok ürünlerin yapıldığı bir ülke konumuna ulaşmayı başardı. En son olarak Adana ilimizin Çukurova Üniversitesi öğrencileri tarafından oluşturulan adına da 1,5 Adana verilen, güneş enerjisi ile çalışna bir aracın TÜBİTAK kurumu tarafından gerçekleştirilen yarışmalarda 4 adet ödül almıştır.

1,5 Adana Güneş Enerjisi İle Çalışan Aracın Özellikleri Nelerdir?

  • 1,5 Adana’nın en belirgin özelliği 60 kilometrede sadece 65 kuruşluk enerji tüketmesidir. Bu sayede kullanıcılarına ciddi anlamda tasarruf olanağı sunan 1,5 Adana, daha şimdiden yoğun ilgi gördü.
  • 1,5 Adana isimli aracın özelliklerinden biri de sadece 2 kişilik olmasıdır. Bu sayede oldukça ekonomik bir yapıya sahip olan 1,5 Adana, kullanıcılarına daha estetikli ve konforlu bir sürüş keyfi sunmaktadır.
  • 1,5 Adana isimli aracın özelliklerinden biri de son derece kolay kullanılabilir olmasıdır. Bu sayede kullanıcılarına zorluk çektirmeyen 1,5 Adana isimli teknolojik aracın kullanıcıları tarafından beğeni alması hedeflenmektedir.

30 Kişilik Ekip Tarafından Dizayn Edildi

1,5 Adana isimli teknolojik ürüne uzun süreçli olarak 30 kişilik dev bir ekip tarafından emek verildi. Ayrıca ileriki dönemlerde daha kapsamlı olarak özellikleri genişletilmesi planlanan 1,5 Adana kurucu ekibi, bu konuda da destek verilmesi gerektiğini belirterek ilgili kurumlardan kendileri ile iletişime geçilmesini talep etti.

 

1, 5 Adana TÜBİTAK Yarışmalarında Ödül Aldı YAPILAN YORUMLAR