Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
Chrome tarayıcınızı şimdi güncelleyin – ya da kötü amaçlı yazılım bulaşması riskini yaşayın

Chrome tarayıcınızı şimdi güncelleyin – ya da kötü amaçlı yazılım bulaşması riskini yaşayın

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Puanlanmadı)
Loading...
  • Ana Sayfa
  • Chrome tarayıcınızı şimdi güncelleyin – ya da kötü amaçlı yazılım bulaşması riskini yaşayın

Aktif olarak sömürülen aralıksız sıfır günlük bir güvenlik açığını gidermek için

Eğer kullanıyorsanız Google’ın Chrome tarayıcısını – ve millet büyük çoğunluğunuvardır – o zaman en son sürümü üzerinde olduğundan emin olmak için gerek aksi bir vahşi orada olan yararlanmaya savunmasız olabilir ve kullanılabilir her türlü huzursuzluğu sağlamak.

Tarayıcının güvenliğindeki bu delik – olağan akılda kalıcı kod adlarından biri verildiğinde: CVE-2019-5786 – zararlı bir web sayfası tarafından kullanılabilecek ve doğrudan PC’nize kötü amaçlı yazılım yüklemek için kullanılan sıfır günlük bir güvenlik açığıdır. Tarayıcıyı tüm masaüstü işletim sistemlerinde ( Windows , Mac, Linux, Chrome OS) ve Android’de etkiler .

  • Check out iyi VPN tarayıcı uzantısı 2019 s
  • Ve bunlar orada en iyi antivirüs uygulamaları
  • Ayrıca, çevrimiçi ortamda nasıl güvenli kalacağınıza dair bir ton öğüt aldık.

Chrome ekibine başkanlık eden Justin Schuh, belirsiz bir şekilde, tarayıcınızın şu anda güncellendiğinden emin olmanız gerektiğini tweet attı.

 

Netleştirmek için Chrome tarayıcınızın, ilgili güvenlik düzeltmesine sahip olan 72.0.3626.121 sürümüne güncellendiğinden emin olmanız gerekir.

 

Chrome ekibi kaydetti istikrarlı kanal Windows, Mac ve Linux üzerinde, bu son sürüme güncellenmiş ve “önümüzdeki gün / haftalarda” yayıyoruz olacağını edildiğini bir hafta önce. Ekip ayrıca, düzeltmenin önemli olduğunu söyledi: “Google, vahşi doğada CVE-2019-5786 için bir istismarın mevcut olduğuna dair raporların farkında”.

Başka bir deyişle, bu aktif bir şekilde sömürülüyor, bu yüzden günlük web tarama aktivitelerinizde veya örneğin bir e-posta ile size gönderilen kötü amaçlı bir bağlantıda karşılaşabileceğiniz potansiyel bir tehlike.

Takılma

Chrome kendini otomatik olarak en son sürüme güncellemelidir – veya tarayıcının güncellenmeye hazır olduğunu bildiren bir üst sağ bilgi istemi görebilirsiniz; bu durumda, Chrome’u kapatın ve yamayı uygulamak için tarayıcıyı yeniden açın.

Hangi Chrome sürümünü çalıştırdığınızı, sağ üstteki üç dikey nokta simgesine tıklayarak, Yardım’ı seçip, ardından çıkan açılır menüden Google Chrome Hakkında’yı tıklayarak öğrenebilirsiniz. Bu aynı zamanda güncellemeleri de kontrol eder ve tarayıcınızın resmen güncel olduğunu bildirir (varsayarak).

Hatanın doğasına gelince, görünüşe göre Chrome’un FileReader API bölümünde bir bellek yönetimi hatası var. Bununla birlikte, güvenlik açığı ile ilgili daha fazla ayrıntı yayınlanmadı, çünkü bu noktada bir dizi web tarama çalışanı güvenlik açığından dolayı risk altında olabilir.

Diğer sorun, bu sorunun Chromium tabanlı diğer tarayıcıları etkileyip etkilemediğidir. Opera durumunda, bu noktada açık değil – ama olabilir. Chromium destekli başka bir tarayıcı olan Vivaldi, 4 Mart’ta hatayı ezmek için güncellenmiş bir versiyonunu yayınladı , bu yüzden açıkça etkilendi.

Ve Microsoft’un bunu biraz da ilgiyle izlediğini iddia edebilirsiniz, Edge’in Chromium’a dayanması gerektiğine bağlı olarak kayması ( bu hafta başında Microsoft’un tarayıcısının yeni sürümünün bazı sızdıran ekran görüntülerinebaktık ).

Chrome tarayıcınızı şimdi güncelleyin – ya da kötü amaçlı yazılım bulaşması riskini yaşayın YAPILAN YORUMLAR