Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
DuckDuckGo şimdi Chrome’da varsayılan bir arama motoru seçeneği

DuckDuckGo şimdi Chrome’da varsayılan bir arama motoru seçeneği

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Puanlanmadı)
Loading...

Google, güncellenmiş seçeneklerinin “farklı yerel bölgelerdeki arama motorlarının popülaritesine dayandığını” belirtti.

 

DuckDuckGo şimdi Google Chrome tarayıcısında varsayılan bir arama seçeneğidir.

Google  , arama devesinin Salı günü yayınladığı Chrome 73 için varsayılan arama motorlarının güncellenmiş varsayılan arama listelerine özel arama motoru DuckDuckGo’yu dahil etti. TechCrunch  daha önce haber verdi.

Bir Google e-posta bildirisinde “Chrome M73’ten başlayarak, Chrome ayarlarında bulunan varsayılan arama motorlarının listesini güncelledik” dedi. “Yeni liste, halka açık veriler kullanılarak belirlenen arama motorlarının farklı bölgelerdeki popülaritesine dayanıyor.”

Varsayılan arama motorunuzu Chrome’da değiştirmek için, Ayarlar’a gidin ve arama motorlarını yönetin. DuckDuckGo artık Google, Bing ve Yahoo ile birlikte varsayılan arama motorları listesinde görünüyor.

DuckDuckGo, gizlilik ihlalleriyle ilgilenen kullanıcılar arasında popüler hale geldi. 2008 yılında kurulan DuckDuckGo, kullanıcıların çevrimiçi olarak adsız arama yapmalarını sağlar. Özel arama motoru ekim ayında 30 milyona ulaştı .

Bir DuckDuckGo sözcüsü bir e-posta açıklamasında, “Google’ın tüketicilere özel bir arama seçeneği sunmanın önemini kabul etmesinden memnunuz” dedi.

DuckDuckGo şimdi Chrome’da varsayılan bir arama motoru seçeneği YAPILAN YORUMLAR