Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
Google 2018 Bir Çok Reklamı Engelledi

Google 2018 Bir Çok Reklamı Engelledi

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Puanlanmadı)
Loading...

Google, 2018’de bilet, garaj kapısı ve teknik destek için 2,3 milyar kötü reklamı engelledi

Bu, geçen yıl engellediğinden 900 milyon daha az reklam – ancak reklamverenlerin ve yayıncıların iki katı.

 

Google, dolandırıcılık, kötüye kullanım, kötü amaçlı yazılım ve internet devinin bağlı olduğu çevrimiçi reklamcılık endüstrisini lekeleyebilecek diğer sorunları durdurma çabalarının bir parçası olarak 2018’de 2.3 milyar reklamı engelledi.

Bu çok büyük bir rakam, ancak Google’ın 3.2 milyar kötü reklamı engellediği geçen seneden daha küçük . Google uygulaması, bu reklamlardan sorumlu olanları engelleyerek başka bir boyutu daha da artırdı. Özellikle, yaklaşık 1 milyon reklamveren hesabını, 734.000 yayıncı ve uygulama geliştiricisini engelledi. Bir blog yazısında, Google’ın sürdürülebilir reklamlar direktörü Scott Spencer’ın geçen yılki rakamın iki katı olduğunu söyledi.

“Sürdürülebilir reklamlar” garip gelebilir, ancak bu önemli bir fikir. Kötü reklamlar, yalnızca Google için değil, Google’a bu reklamları yerleştirmek için kullanılan sayısız web sitesi ve uygulama için de finansal can damarı olan teknolojiyi bozar.

Reklamlar zaten yeterince belada – Safari , Firefox , Brave ve hatta Google’ın Chrome’u dahil olmak üzere tarayıcılarının suistimallerinde yeniden bir araya gelme konusunda giderek daha iddialı olmalarıyla. Milyonlarca kişi zaten reklam engelleyiciler yüklüyor.

Google ayrıca, 2018’de reklam kategorilerini yasaklamak için 31 politika yayınladı. Bu, “üçüncü taraf teknik destek, bilet satıcıları, kripto para birimi ve garaj kapısı tamircileri, kefalet bonosu ve bağımlılık tedavisi tesisleri gibi yerel hizmetler” ile ilgili çeşitli kötü niyetli reklamları etkiledi. “Dedi. .

Google, kötü reklamların kaynaklarını tespit etmek için insan hakemler ile yapay zekanın bir kombinasyonunu kullandı.

Spencer, “Hesap düzeyinde harekete geçtiğimizde, kötü reklamların kök nedenini belirlemede ve kullanıcılarımızı daha iyi korumada yardımcı oluyor” dedi.

Google, reklamları uygulamalara ve web sitelerine yerleştirir ve orada yayıncıların ve geliştiricilerin gelirlerini azaltmak için harekete geçti. Spencer, Google’ın reklamverenleri yayıncı politikalarımızı ihlal eden yaklaşık 1,5 milyon uygulama [ve] yaklaşık 28 milyon sayfadan tamamen kaldırdığını söyledi.

Facebook, skandalların ortasında iyi bir güç olduğunu göstermek istiyor : Sosyal ağ kan bağışları, kar amacı gütmeyen kuruluşlar ve mentorluk için araçlarını güncelliyor.

Qualcomm-FTC davası hakkında bilmeniz gereken her şey : Antitröst davası akıllı telefonların gelecekte nasıl yapıldığına ve ne kadara mal olduğuna karar verebilir.

Google 2018 Bir Çok Reklamı Engelledi YAPILAN YORUMLAR