Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
Kredi Çıkartılır

Kredi Çıkartılır

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Puanlanmadı)
Loading...

Kredi Çıkarılır

Bazı nedenlere bağlı olarak bankalardan kredi alamayanlar, yapmış olduğu başvurusu defalarca red edilenler için son dönemlerde kredi çıkarılır, nakit ihtiyacı için para verilir vs. gibisinden pek çok reklam sosyal medya hesapları ya da direkt olarak bu reklam için kurulmuş siteler bulabilirsiniz. Üstelik çoğu kez SMS yolu ile bu tarz mesajları da almışsınızdır.

Banka Neden Kredi Vermez?

Kredi çıkarılır gibi reklamların doğrudan içeriğine girmeden önce bankalara yapmış olduğunu kredi başvurularının neden olumsuz sonuçlandığına değinmek gerekiyor. Bu nedenleri bilirseniz bu doğrultuda gerekli önlemleri alarak bankalardan kolaylıkla kredi çekebileceksiniz.

Kredi başvurularının olumsuz sonuçlanma nedenleri:

  • Kullanmış olduğunuz bir banka kredi türünün 60 günden fazla gecikmesi
  • Var olan banka borçlarınızdan en az birinin idari takibe girmesi
  • Bankaya olan borcunuzun avukata devredilmesi ve sonucunda da icraya düşmesi
  • Gelir ile Borç dengesinin dengesiz olması
  • Yüksek limitli kredi kartları kullanımı. Bu limit, kullanabileceğiniz toplam kredi limitini de doğrudan etkiler.
  • Gelir belgenizin olmaması ve daha önce hiç kredi kullanmış olmanız.

Kredi Çıkarılır Olayı Nedir?

Kredi çıkarılır olayı, icrası ve takibi olan kişiler için oldukça zordur. Bu durumda olan kişiler için mutlaka kredi çıkarırım diyenlere itibar edilmemesi gerekir. Bununla birlikte kredi borcu ödemelerini düzenli olarak yapan, gelir belgesi olan lakin kredi borcu da çok fazla olan bir kişiye kredi çıkmaması durumunda kredi çıkarılma olanağı bulunmaktadır. Bu noktada kredi aracı kurumları ya da kredi çıkarılır diyen kişiler, ipotek ev, arsa, çiftlik, tarla gibi alımlar karşılığında ticari krediler de dahil olmak üzere birçok kredi imkanından yararlanmanın yolunu açmaktadırlar. İhtiyaç kredilerinin de çıkması sağlanan bu işlemlerde aracı kurum ya da kişiler, -15 arasında komisyon almaktadır. Bu kişiler ve kurumlar, tabiri caizse eli kolu bankaların kredi imkanlarına ulaşan kişilerdir.

Az öncede belirttiğimiz gibi her ne olursa olsun yasal takibe ya da icraya düşmüşseniz, size hiçbir kuvvet kredi çıkaramaz. Bunu sizlere vaat eden kişilerden uzak durmanız ve para vermemeniz gerekir.

İşi Olmayana Kredi Çıkarılır

Bankalardan kredi çekmek istediğinizde bankalar, maaş bordrosu talep etmektedirler. Bununla birlikte SGK kaydına ulaşarak çalışıp çalışmadığınızı da kontrol edebilmektedirler. Bu noktada işi olmayana kredi çıkarılır diyen bazı kişiler, bankalardan kredi çekemeyen kişileri hayali bir şirkette çalıştığınız ve yüksek maaş bordrosuna sahip olduğunu gösterebilirler. Aynı zamanda kişilerin 3 aylık sigortalarını da yapan bu aracılar, bankalara yalan beyanda bulunarak işi olmayan kişilerin kredi çekmelerini sağlamaktadırlar. Bunun sonucunda da kredi çeken kişilerden -20 civarında komisyon alırlar. Ancak bu işlem içinde kredi çıkarılacak olan kişinin banka ile herhangi bir olumsuz geçmişi olmaması gerekir.

Kredi Bizden Ödemesi Sizden

Bu tür kredi verme olayı, bankalardan hiçbir şekilde kredi alamayan kişilerin son çare olarak başvurduğu yöntemlerden biridir. Senetle kredi ve halk arasında tefecilik olarak da bilinen bu durum yasal değildir. Size senet karşılığı para verecek olan kişiler, evinize, arabanıza, arsanıza, tarlanıza ve diğer mal varlıklarınıza ipotek koyulmaktadır. Son derece tehlikeli olan bu durum sonucunda ciddi kayıplar yaşayabilirsiniz.

Daha fazla ayrıntı için Tıklayın

Kredi Çıkartılır YAPILAN YORUMLAR